Tarihçe

Şirketimizin kurucu ortaklarından Mimar Ayşe İmeryüz uzun yıllar proje çalışmaları  yaptıktan sonra 1991 yılından itibaren Pamukbank için değerleme raporları hazırlamaya başlamıştır.  Devam eden yıllarda ise ; TMSF, Halk Bankası, Koçbank, Akbank ve Finansbank gibi Bankalar ve özel şirketlere çok sayıda Değerleme Raporu hazırlamıştır. Diğer kurucu ortak olan İnşaat Mühendisi Rıza Metin ise proje çalışmalarının devamında 1998 yılı itibariyle Pamukbank için Değerleme Raporları hazırlamaya başlamış ve yıllar içinde Halk Bankası, Koçbank, TMSF,  Finansbank ve Akbank için değerleme hizmeti vermiştir.

2007 Yılında Ayşe İmeryüz ve Rıza Metin bir araya gelerek  A Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ni kurmuşlar ve halen şirket yönetiminde aktif olarak görev yapmaktadırlar.

Şirketimiz Sermaye Piyasası Kurulu’nun “Sermaye Piyasası mevzuatı çerçevesinde değerleme hizmeti verecek şirketler ve bu şirketlerin kurulca listeye alınmalarına ilişkin esaslar hakkındaki tebliğ” çerçevesinde kurulca listeye alınmış, Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yönetmeliğin ilgili maddesi kapsamına giren "gayrimenkul, gayrimenkul projesi veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerlemesi" hizmeti verme konusunda yetkilendirilmiş olup, halen bankalara ve özel şirketlere değerleme hizmeti vermeye devam etmektedir.

Copyright 2011 - A Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Anasayfa    |   Kurumsal    |   Haberler & Duyurular    |    Referanslarımız    |   Sürekli Bilgilendirme

Web Tasarım |